کد خبر : 99591
تاریخ انتشار : جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
27 اشتراک
آخرین عناوین

پیام های آمریکا برای طرفهای درگیر در سوریه/ روسیه، ایران، ترکیه و اسرائیل

به گزارش وعده صادق ،این روزنامه چاپ لندن آورده است: در آغاز باید به پیامهایی توجه کنیم که وزیر خارجه ایالات متحده ارسال داشته و طی آن از استراتژی کشورش در قبال سوریه سخن گفته است، پیامهایی که نه تنها بیان کننده اراده آمریکا برای نفوذ در درگیری سوریه، به شکلی قدرتمندتر و تاثیرگذارتر از قبل، در دو سطح میدانی و سیاسی است، بلکه نشان دهنده خطوط استراتژیک یا نقشه راهی برای کیفیت ارائه راه حل یا قاطعیت در خصوص این درگیری ۷ساله است که مشتمل بر تشکیل نوعی ائتلاف بین دولت سوریه و مجموعه دولتهایی مثل آلمان، انگلیس، عربستان و اردن است.

 پیام آمریکا برای روسیه، شامل دو بخش می شود که بخش اول مبتنی بر آن است که دخالت روسیه بشار اسد را  جری تر کرد و از این جهت روسیه مسئولیت عمده ای در اتفاقات سوریه دارد.
 بخش دوم ناظر بر این مساله است که راه حل سوریه تنها از مسیر ژنو می گذرد و مذاکرات آستانه و سوچی بی اثر است،بدین معنا که از نظر آمریکا، راه حل باید براساس معیارهایی باشد که شورای امنیت در قطعنامه ۲۲۵۴ خود مشخص کرده است. تیلرسون همچنین بر این مساله تاکید کرده است که ایالات متحده تنها در صورت انتقال سیاسی در سوریه، از بازسازی آن حمایت می کند.
اما پیام آمریکا برای ایران، به معنای تهدیدی مبتنی بر این نکته است که ایالات متحده به مهار نفوذ ایران در منطقه و بویژه سوریه ادامه می دهد.
پیام آمریکا برای قطب سوم مذاکرات آستانه، یعنی ترکیه، تضمین کننده نوعی آرامش خاطر و اطمینان می باشد، بخصوص در رابطه با تشنجها و بی اعتمادی که اخیرا در روابط بین ترکیه و ایالات متحده حاصل شده است.
در نهایت، با اینکه اسرائیل ظاهرا دور از درگیری سوریه به نظر می رسد و ضمن محور روسیه، ایران و ترکیه نیست، اما استراتژی امریکایی این رژیم را نیز نادیده نگرفته است.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir