• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۸ | کد خبر : 9997
 • به گزارش وعده صادق ۲۲ نفر در هر وزن از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی جودو می‌توانند صاحب سهمیه المپیک شوند که این سهمیه‌ها بر اساس آخرین رنکینگی که در ماه می ۲۰۱۶ میلادی منتشر می‌شود، به جودوکاران برتر اختصاص خواهد یافت.

  در جدیدترین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی جودو که پس از تورنمنت گرند اسلم پاریس منتشر شد، سعید ملایی با ۵۸۰ امتیاز و دو پله صعود نسبت به رنکینگ قبلی که هفته گذشته منتشر شد در رده ۳۵ وزن ۸۱ – کیلوگرم قرار دارد و جواد محجوب با حفظ جایگاه قبلی خود در رتبه ۳۲ وزن ۱۰۰ – کیلوگرم جای دارد. ملایی در رقابت‌های پاریس به دو برد و یک شکست دست یافت و محجوب نیز یک برد و یک شکست را از آن خود کرد.

  با توجه به اینکه هر کشور می‌تواند در هر وزن رقابت‌های المپیک تنها یک نماینده داشته باشد اگر کشورهای تکراری را در رنکینگ این دو نماینده ایران از این لیست حذف کنیم، سعید ملایی در وزن ۸۱- کیلوگرم در جایگاه ۲۲ و لب مرز قرار می‌گیرد و فعلا جواز حضور در المپیک را بدست آورده است. البته او در صورتیکه بتواند طی ماه‌های آینده این جایگاه را حفظ کند، به المپیک ریو می‌رود.

  جواد محجوب نیز با حذف کشورهای تکراری در رنکینگ وزن ۱۰۰- کیلوگرم در جایگاه ۲۴ قرار می‌گیرد و باید با تلاش بیشتر بتواند در مسابقات آینده خود را بالا بکشد و در میان ۲۲ نفر ابتدای لیست قرار گیرد تا بتواند راهی المپیک ریو شود.

   

   

   

  منبع : ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار